Karademir İnşaat Olarak, sürekli gelişmek amacımız doğrultusunda işletmeye değer katan, etkinlik ve verimliliği sağlayan en önemli unsurun insan kaynağı olduğu bilinciyle; tüm çalışanlarımızın etik değerlere bağlı, konusuna hakim, kendisi ve çevresi ile barışık, güler yüzlü, hizmet ve müşteri odaklı düşünebilen kişiler olmasını istemekteyiz.

Çalışanlarımızın sadece zamanını, fizik gücünü veya uzmanlığını değerlendirmek niyetiyle hareket etmeyip; onların aidiyet duygusunu, dürüstlüğünü, işe düşkünlüğünü, düşüncesini, samimiyetini ve özverisini kazanabilmeyi hedefleriz.

İşe alım sürecindeki ana prensibimiz; kurum kültürünün ve görevin gerektirdiği yetkinliklere sahip, Karademir İnşaat değerlerini benimseyip yaşatacak, gelişmeye açık, dinamik, takım çalışmasını seven, şirketimizi geleceğe taşıyacak adayları bünyemize katmaktır ,

Personel seçimi, en alt kademedeki çalışanlardan, en üst kademedeki yöneticilere kadar, İnsan Kaynakları Departmanı ile ilgili bölümlerin işbirliği içerisinde gerçekleştirilir.

* İşe alma ve uygun pozisyona yerleştirmede eğitim, deneyim, kişisel özellikler, lisan bilgisi gibi Karademir İnşaat standartları ve görevin gerektirdiği yetkinlikler esas alınır.
* Yeni eleman ihtiyaçları, mümkün olduğunca, iç kaynaklardan giderilmeye çalışılır.
* İş İlanları insan kaynakları web siteleri veya gazetelerde yayınlanmakta ayrıca web sitemizin insan kaynakları bölümünden gerekli bilgileri alarak başvuru yapılabilmektedir. Gerekli niteliklere sahip tüm başvurular mutlaka cevaplandırılır.
* Başvuru formu üzerinden uygun değerlendirilen adaylar İnsan Kaynakları Departmanı tarafından görüşmeye çağırılır.
* İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanırsa pozisyonun gerektirdiği yöneticilerle nihai görüşme yapılır.
* Tüm mülakatlar Karademir İnşaat kurumsal kimliği çerçevesinde pozisyona uygun tekniklerle ve belli sistematik takip edilerek yapılır.